قیمت بلوک سبک کیبکس درجه یک

بلوک هبلکس در گیلان

بلوک هبلکس در گیلان


بلوک سبک کیبکس

بلوک سبک کیبکس نوعی بتن سبک است که با فرمولی بسیار ساده ساخته میشود و میتواند در اندازه‌های متفاوت برای مصارف ساختمانی متفاوت استفاده شود. کارخانجات مورد تایید و معتبر، کیبکس یا همان بلوک هبلکس را از موادی همچون ماسه، سیمان، آهک، گچ و پودر آلمینویم و موادی دیگر برای هوادهی میسازند. از جمله ویژگی های بارز بلوک کیبکس نسبت به ساختمان های سنتی با آجرهای نسوز قدیمی این است که این بلوک بسیار مقاوم و آکوستیک بوده و نوعی عایق صوت است.

بلوک سبک کیبکس
بلوک سبک کیبکس

تفاوت کیبکس و هبلکس چیست؟

در اصل، ماهیت و نجوه ساحت کیبکس یا هبلکس تفاوتی وجود ندارد و در اصل از دو برند متفاوت هستند که کارایی و استفاده‌ای یکسان دارند. البته لازم به ذکر است که در کشور ایران، از نام بلوک هبلکس به مراتب بیشتر استفاده میشود.

ابعاد بلوک سبک کیبکس

به طور کلی در اغلب شرکت های تولید کننده بلوک های گازی اتوکلاو شده، ابعاد این محصولات ثابت و واحد هستند. اما فراخور مقدار سفارش این محصولات و محل استفاده بلوک سبک، ممکن است که برخی کارخانجات، تغییری در ابعاد متعارف این محصولات دهند. کارخانه بتن سبک کیمیای بهروزی با برند تجاری کیبکس نیز، همانند تمام تولید کنندگان محترم این محصولات .در ایران، با ابعاد متعارف که شامل طول ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۴ سانتی متر است، محصولات خود را عرضه میدارد.

بلوک سبک کیبکس
بلوک سبک کیبکس

بلوک سبک کیبکس

لازم به ذکر است، برخی کارخانجات، اقدام به تولید بلوک هایی با ارتفاع ۲۰ سانتی متر جهت صادرات این محصول به عراق نموده اند. ولی در تمام این کارخانجات طول بلوک ها همواره ۶۰ سانتی متر بوده است. اما تنها نکته ای که برخی کارخانجات را از هم متمایز میسازد، استفاده از برخی ضخامت های غیر متعارف در بازار است. ضخامت های متعارف این محصول در بازار، بلوک با عرض ۱۰ سانتی متر، ۱۵ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر است. ولی برخی کارخانجات اقدام به تولید بلوک های با عرض ۷.۵ و برخی اقدام به تولید بلوک با عرض ۸ سانتی متر جهت استفاده در تیغه های داخلی کرده اند.

بلوک سبک کیبکس

همچنین برخی کارخانجات محترم، اقدام به تولید بلوک هایی برای جداره های خارجی با عرض ۱۲.۵ سانتی متر، ۱۷.۵ سانتی متر، ۲۵ سانتی متر و حتی ۳۰ سانتی متر نموده اند. اما شرکت کیبکس، محصولات خود را برای مصرف داخلی (کشور ایران) در پنج سایز زیر:

  1. ۶۰*۲۵*۸
  2. ۶۰*۲۵*۱۰
  3. ۶۰*۲۵*۱۲
  4. ۶۰*۲۵*۱۵
  5. ۶۰*۲۵*۲۰

که تمام ابعاد ذکر شده شده به سانتی متر هستند، به مشتریان و سازندگان محترم عرضه می دارد. همچنین تمام بلوک های فوق دارای رواداری مجاز ابعادی بر اساس استاندارد شماره ۸۵۹۳ به نام بتن سبک – بتن سبک هوادار اتوکلاو شده می باشد . این رواداری برای بلوک های سبک AAC ، می بایست ۳+- میلی متر باشد. این محصولات قابلیت بارگیری به صورت پالت و بسته بندی بر روی انواع ماشین های خاور، کامیونت تک محور، کامیونت جفت محور و تریلرها را نیز دارد.

بلوک سبک کیبکس
بلوک سبک کیبکس

معایب بلوک سبک کیبکس

بلوک کیبکس نیز نظیر سایر محصولات و مصالح ساختمانی، دارای معایب و مزایای خاص خود میباشد . در رابطه با مزایای این محصولات پیش تر صحبت شده اما هیچگاه. در رابطه با معایب این محصول در مقایسه با سایر محصولات یا مصالح بدتر از این محصول حرفی زده نشده .باید بپذیریم که هبلکس در مقایسه با سایر مصالح سنتی نظیر انواع بلوک های پوکه ای با سبکدانه معدنی یا صنعتی، آجر و سفال و مصالحی از این دست دارای برتری های بسیار زیادی است و تقریبا در تمام خصوصیتهای لازمه از مصالح مذکور برتری دارد .

معایب بلوک سبک کیبکس

اما اگر بخواهیم این محصول را در مقایسه محصولاتی نظیر کناف و یا انواع دیوار هایی که از مصالح پلیمری استفاده می شوند.مقایسه کنیم باید پذیرفت که هبلکس دارای معایبی نیز در این زمینه هست . اما از مزایای این محصول نیز نباید غافل ماند . از جمله مزایای این محصول میتوان به مقاومت فشاری بالا، سهولت در نصب، فراوانی تیم اجرایی و هزینه پایین (اقتصادی بودن این محصول اشاره کرد). اما مصالح پایه پلیمری ،نظیر ،انواع دیوارهای ساخته شده با پلی استایرن ها (۳D wall) (walls speed و ..) پلی یورتان ها نظیر ساندویچ . پنل ها دارای مزایایی از جمله، عایق صوت و حرارت بالا، سرعت اجرا، جذب آب پایین و جمع شدگی خطی کمتر نسبت به سیلکس هستند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسمحصولاتارتباط با ما